o firmie

promocje

przedstawiciele

linki

kontakt

główna

do pobrania

główna - domy

projekty gotowe

projekty indywidualne

cennik

projekty wnętrz


Gdy decydujemy się na budowę wymarzonego domu, pamiętajmy aby dokładnie zaplanować całą inwestycję. Aby nasz dom spełniał w pełni nasze oczekiwania, musi być przede wszystkim odpowiednio zaprojektowany.

Możemy zdecydować się na projekt gotowy, wybrany z katalogu lub na projekt indywidualny, sporządzony tylko dla nas, oparty o szczegółowe wytyczne i wspólne ustalenia z projektantem. Każdy wybór ma swoje dobre i złe strony. Decydując się na projekt gotowy mamy na prawdę ogromny wybór. Aktualnie na rynku oferowanych jest około kilku tysięcy projektów, również w naszej ofercie znajdą Państwo kilkaset projektów znanych i cenionych biur architektonicznych z całej Polski. Musimy jednak pamiętać, że wybór projektu gotowego to dopiero pierwszy krok. Następnie wybrany projekt musi przejść adaptację, co polega na wykonaniu projektu zagospodarowania terenu oraz przystosowania projektu gotowego do warunków miejscowych oraz potrzeb inwestora. Cena samego projektu gotowego waha się od 1000 zł do 2000 zł. Oczywiście do tej ceny należy doliczyć koszty adaptacyjne, które wynoszą od 1000 zł do 4000 zł, w zależności od ilości prac związanych z projektami przyłączy, zjazdu na posesję oraz doprojektowaniem infrastruktury pomocniczej. Na rozpiętość cenową mają również wpływ zmiany konstrukcyjne w projekcie gotowym jak również np. zmiana sposobu ogrzewania projektowanego budynku. Bardzo często w projektach gotowych domów stosuje się ogrzewanie gazowe, które nie zawsze jest akceptowane przez inwestorów (brak przyłącza gazowego na działce)

Decydując się na projekt indywidualny, mamy możliwość zaprojektowania domu wg własnego pomysłu, z możliwością zastosowania niecodziennych rozwiązań aranżacyjnych i technicznych. Cena projektu indywidualnego wynosi od 5000 – 7000 zł w górę.

Podsumowując, jeżeli mamy sprecyzowany pomysł na swój dom i podoba nam się wybrany projekt gotowy wraz z rozwiązaniami w nim przyjętymi (brak zmian konstrukcyjnych i technicznych), warto się na niego zdecydować. Zaoszczędzimy na czasie wykonania projektu a cena (zakup projektu i adaptacja) powinna zamknąć się w 3000 zł – 4000 zł. Jeżeli jednak nasze plany związane z naszym wymarzonym domem są bardziej ekstrawaganckie lub chcemy by nasz dom był niepowtarzalny, warto zdecydować się na projekt indywidualny. Mimo wyższych kosztów i dłuższego czasu wykonania przy odpowiednim wsparciu i doradztwie projektanta osiągniemy założony cel.


Copyright 2007-2011 RB projekt

Pozwolenie na budowę

kliknij...